Да помогнем на другите да осъзнаят предимствата на Птицевъдството

Тракийски университет – Стара Загора и СНЦ „Тракийски съюз на зърнопроизводителите“ започват сътрудничество

Птицевъдство – същност Птицевъдството за нашата страна е един от традиционните и най-популярни подотрасли на животновъдството. Това е подотрасъл, който служи за набавянето от една страна на яйца, а от друга – на месо. Въпреки че на пазара са налице и други видове меса (свинско, говеждо), птичето месо има доста важна роля и значение.

В заразения двор болните и здравите птици се унищожават по безкръвен начин и стопаните се обезщетяват. Възприемчивите птици се затварят и се ваксинират.

Агро ТВ – актуална и полезна информация за птицевъдството в България

Залагането на яйцата и квачката (насаждането) става вечерно време. На топло, затъмнено място се слага сандъче, застлано с чиста слама или с меко сено, в което се поместват яйцата и квачката.

Иван Калчев: Държавата трябва да направи така, че ние да бъдем конкурентни на другите европейски държави, защото към момента не смеПтицевъдите очакват извънредно подпомагане за сектора

Тифът и пулорозата по птиците са заразни болести при кокошките и сродните им птици, които протичат бързо (с явни признаци) или скрито (продължително заразоносителство).

Трябва да залагаме на нещата, които ни обединяват, а не на тези, които ни разделят, казва младият фермер

Причинява се от Микоплазма галисептикум. Неговата устойчивост във външната среда е Птицевъдство слаба. Обикновено дезинфекционни средства го убиват бързо.

В Земеделски институт в град Стара Загора се извършва птицевъдство.

Борбата се води по три направления: а) създаване на устойчиви породи и линии; б) строго изолирано отглеждане; в) ваксиниране на птиците.

Епизоотологични особености. Източници на заразата са болните птици и заразоносители. Отделянето на причинителя става чрез изпражненията, носните изтечения и издишания въздух (при кашляне, пърхане).

Дифтероидната форма протича по-тежко. Наблюдават се ограничени белезникави петна по лигавицата на устата, глътката, а понякога и по ларинкса. По-късно те се превръщат в дифтероидни налепи.

Нови разработки в областта на изкуствения интелект, които целят подобряване на хуманното отношение към животните.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *